
Víz a világban - helyi és globális kihívások
A víz minden élet alapja, és a "Víz a világban" című kiadvánnyal szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a víz milyen hatalmas hatással van az emberi egészségre és életminőségre, a világ energiafogyasztására és az éghajlatra, valamint arra, hogy a gazdaságot hogyan befolyásolja a vízveszteség és a kezeletlen szennyvíz. Más szóval, azok a fő kérdések, amelyek például az ENSZ 6. fenntartható fejlődési céljához vezettek, azaz a vízhez és a higiéniához való hozzáférés biztosításához mindenki számára.
Töltse le a "Víz a világban - helyi és globális kihívások" című kiadványt.
Vízveszteség, vízhiány és szennyezett víz
A világ számos pontján a víz szűkös erőforrás. Ennek ellenére a termelt ivóvíz több mint egyharmada soha nem jut el a végfelhasználóhoz. Vízveszteség, vízhiány és vízkibocsátás a szennyvíz hatalmas problémákat okoz az egész világon.
A vízveszteség a legrosszabb - ez egy gyakran kevés erőforrás pazarlása, valamint a víz kitermeléséhez felhasznált erőforrások (energia, munkaerő és az infrastruktúra leírása) pazarlása." - Bjørn Kaare Jensen, VC, Dán Vízügyi Fórum, az Európai Vízügyi Szövetség elnöke.
A rossz vízminőség világszerte naponta több millió ember életébe kerül. A tiszta ivóvíz és a higiéniához való hozzáférés nem mindenki számára magától értetődő. A fejlődő országokban sok ember számára ez csak álom.
Az alábbiakban néhány elgondolkodtató és aggasztó tényt közlünk arról, hogy a világ hogyan bánik a vízzel és a szennyvízzel - többet a "Víz a világban" című kiadványban olvashat:
- 2025-re várhatóan 1,8 milliárd ember fog abszolút vízhiánnyal küzdeni.
- Kétmilliárd embernek csak ürülékkel szennyezett ivóvízhez van hozzáférése.
- Globális szinten a teljes vízveszteség 35% és 40% között van.
- Európában az átlagos vízveszteség 26%.
- A világ vízfogyasztásának 70%-át a mezőgazdaságban használják fel, az élelmiszertermelés bővítése érdekében, de a világszerte megtermelt élelmiszer egyharmadát kidobják.
- Az élelmiszertermeléshez felhasznált víz egyharmada tehát pazarlásba megy.
- A tiszta víz és a jobb higiéniai feltételek globálisan 10%-os megtakarítást eredményezhetnek az egészségügyi ágazatban.
- A világ szennyvizének 80%-a tisztítatlanul kerül vissza a természetbe.

Know-how és technológiák
Világszerte egyre nagyobb politikai figyelem irányul a vízzel kapcsolatos kihívásokra, és egyre nagyobb politikai megértés mutatkozik a cselekvés szükségességéről. Az ENSZ fenntartható fejlődési céljaira fordított fokozott figyelem, valamint európai szinten az ivóvízről szóló felülvizsgált irányelv egy újabb lépés a helyes irányba.
Már rendelkezünk olyan tudással, know-how-val, technológiákkal és termékekkel, amelyekkel elkezdhetnénk változtatni, csökkenteni a problémákat és jobb életet biztosítani sok ember számára.
A vízügyi ágazat beszállítójaként szisztematikusan dolgozunk a vízellátás javításán a vízveszteség csökkentése, valamint a napi működés és a szükséges karbantartás lehető legköltséghatékonyabbá tétele révén.

Letöltések