Miért használjon vezérlőszelepeket és hogyan működnek?

A víz egy szűkös erőforrás, amelyet meg kell védenünk. Biztosítanunk kell a vizet a következő generációk és a növekvő népesség számára. A vezérlőszelepek segíthetnek csökkenteni a vízveszteséget, és hozzájárulhatnak a hatékony vízellátás-gazdálkodáshoz egy bizonyos nyomás, áramlás vagy szint fenntartásával, függetlenül az ellátóhálózat változásaitól.

A vízveszteség következményei

Környezetvédelmi szempontból jelentős mennyiségű értékes víz vész el, és az elveszett víz kezelésére és elosztására felhasznált energia is kárba vész.

A víziközművek esetében a ki nem számlázott víz, amelyet előállítottak, de "elveszett", mielőtt szivárgások, lopások vagy mérési pontatlanságok révén eljutna az ügyfélhez, nem kívánt költség forrása.

A vezérlőszelepek biztosítják a nyomáskezelést az ellátóhálózatban

Az automatikus vezérlőszelepeket a hatékony nyomás- és áramláskezelés eléréséhez használják, ami a következőket eredményezi:

  • Csökkent vízveszteség a szivárgások miatt
  • A kosütések és csőtörések kockázatának csökkentése
  • Kevesebb zavar a fogyasztók számára
  • A szennyeződés minimális kockázata
  • Megtakarítások a vízügyi vállalatok számára

Olvassa el a nyomáskezelés minden előnyét az ellátóhálózatban.

További információ a nem kívánt levegő beáramlásáról.

Olvasson a kosütésről.

Mi az a nyomáscsökkentő vezérlőszelep és hogyan működik?

A nyomáscsökkentő vezérlőszelep automatikusan csökkenti a nagyobb bemeneti nyomást az alacsonyabb kimeneti nyomásra, függetlenül az áramlási sebesség vagy a bemeneti nyomás változásától.

A nyomáscsökkentő szenzor érzékeli a kimeneti nyomást a szelepkimeneti port csatlakozásán keresztül. Áramló körülmények között a nyomáscsökkentő szenzor reagál a kimeneti nyomás kis változásaira, és a vezérlőkamrában lévő nyomás modulálásával szabályozza a szelep helyzetét. Amikor a kimeneti nyomás a szenzoron beállított értékének megfelelően változik, a szenzor modulál a nyomásszabályozás biztosítása érdekében.

Példa: A nyomás 7-8 bar, ami alkalmas az A területen élő fogyasztók ellátására, de túl magas a B területen élő fogyasztók számára. Ezért nyomáscsökkentő vezérlőszelep van felszerelve, hogy a nyomást 3 bar-ra csökkentse a B területen.

Mi az a nyomástartó/-tehermentesítő szelep, és hogyan működik?

A nyomástartó vezérlőszelep automatikusan fenntartja a minimális előre beállított bemeneti nyomást a túlnyomás csökkentésével, függetlenül az áramlási sebesség változásától.

A nyomástartó szenzor reagál a bemeneti nyomás kis változásaira, szabályozva a szelep helyzetét. Ha a bemeneti nyomás a beállított pont alá esik, a főszelep bezárul vagy modulálódik, hogy biztosítsa a minimális bemeneti nyomást. A fenntartó szelep minimális hátnyomást tart a bemeneten, és általában lehetővé teszi az áramlást. A szelep általában zárva marad, és csak akkor nyílik meg, ha a nyomás meghaladja az előre meghatározott beállítási pontot.

Példa: Amikor a víztartály megtelik, a nyomás csökken, így a fogyasztók víz nélkül maradnak. Ezért nyomástartó vezérlőszelep van felszerelve a fogyasztók nyomásának fenntartása érdekében.

Mi az állandó áramlásszabályozó szelep és hogyan működik?

Az állandó áramlásszabályozó szelep automatikusan figyeli az áramlást, és szükség esetén szabályozza, hogy az áramlás ne haladja meg a maximálisan megengedett áramlást, függetlenül a tápnyomás változásától.

A nyíláslemezen keresztüli nyomásesést az állandó áramlási szenzor érzékeli. Ha az áramlás alacsony, és a nyomásesés a próbapont alatt van, az állandó áramlású pilóta és a főszelep teljesen nyitva lesz. Ha az áramlás magas, és a nyomásesés magasabb lesz, mint a beállított pont, a szelep elkezdi szabályozni a maximális áramlást a beállított pontnak megfelelően, hogymegbizonyosodjon arról, hogy az áramlás nem haladja meg a maximális megengedett áramlást.

Videó

Szabályozó szerelvények

Az S859 szabályozó szerelvényünk jellemzői és funkciói

Intuíció

A nyomáskezelés előnyei az ellátóhálózatban

A vízellátó hálózat nyomásának ellenőrzése és szabályozása megtakarítást biztosíthat az erőforrásoknál, valamint csökkentheti a nem számlázott víz szintjét. A nyomáskezelést az egyetlen legkedvezőbb és költséghatékony szivárgáskezelési tevékenységnek tekintik.