A nyomáskezelés előnyei az ellátóhálózatban

A vízellátó hálózat nyomásának ellenőrzése és szabályozása megtakarítást biztosíthat az erőforrásoknál, valamint csökkentheti a nem számlázott víz szintjét.

A nyomáskezelést az egyetlen legkedvezőbb és költséghatékony szivárgáskezelési tevékenységnek tekintik. A legtöbb csőtörés nemcsak a magas nyomás miatt következik be, hanem a folyamatos nyomásingadozások miatt, amelyek arra kényszerítik a csöveket, hogy folyamatosan bővüljenek és összehúzódjanak, ami stressztöréseket eredményez. Fizikai kapcsolat van azonban a szivárgás áramlási sebessége és a nyomás között. Minél nagyobb vagy alacsonyabb a nyomás, annál magasabb vagy alacsonyabb a szivárgási sebesség. Így a nyomást minimálisra kell tartani anélkül, hogy befolyásolná a fogyasztók igényeit.

A vízi közművek többek között mérik minőségüket azzal, hogy van-e elegendő nyomás a fogyasztóknál. Ezért a közművek gyakran állandó bemeneti nyomást gyakorolnak az egyes zónákra / körzetekre annak biztosítása érdekében, hogy a fogyasztók a nap minden szakában elegendő nyomást kapjanak.

Nyomás a fogyasztóknál

A fogyasztókra mérhető nyomás a betápvezeték súrlódásától is függ. A súrlódás kompenzálására a bemeneti nyomás általában magasabb, mint a szükséges minimális nyomás.

A súrlódás azonban az áramlási sebességtől is függ, ezért a fogyasztástól függően változik. Az állandó bemeneti nyomás azt jelenti, hogy a fogyasztóknál mérhető nyomás a nap folyamán változik.
Valójában ez azt jelenti, hogy a fogyasztóknál mérhető nyomás akkor lesz a legnagyobb, amikor a legkevesebb vízre van szükségük - és a legalacsonyabbra, amikor valóban sok vizet használnak — pl. reggel és este.

22 óra túlnyomással?

Annak biztosítása érdekében, hogy a fogyasztó soha ne tapasztaljon túl alacsony nyomást, a bemeneti nyomást általában a fogyasztás csúcsai alapján határozzák meg.

A vízellátás tipikus fogyasztási mintája azt mutatja, hogy a fogyasztás csak rövid ideig magas a nap folyamán. Természetesen lehetnek kivételek – mintha például vízfogyasztó ipar lenne a térségben –, de általában nem lesz több, mint napi két óra, magas fogyasztással.

Az állandó bemeneti nyomás valójában olyan nyomást eredményez, amely a napi 22 órában nagyobb, mint szükséges.

A nagy nyomás óriási hatással van az elosztóhálózatra. Ez vonatkozik az alkatrészek teljes élettartamára, valamint a törések és csőtörések számára.

Az alacsonyabb nyomás csökkenti a csőtöréseket és a szivárgást - és így a nem számlázott vizet is.

Közvetlen összefüggés van a nyomás és a csőtörések száma között. Egy nemzetközi tanulmány kimutatta, hogy az átlagos nyomás 37% -os csökkenése a csőtörések (forrás) számának 51% -os csökkenéséhez vezet.

Ezenkívül a nagy nyomás a szivárgások révén megnövekedett vízveszteséghez is vezet. Ez azért van, mert a csővezeték lyukaiból származó szivárgás nagymértékben függ a nyomástól. Ha például egy 5 mm-es lyuk van 5 bar nyomáson, akkor évente 11 520 m3 vízveszteséget eredményez. Ha viszont a nyomást 4 bar-ra csökkentik, az éves vízveszteség 11% -kal csökken, ami 1,267 m3-nek felel meg (forrás (dán)). A nyomás 5-ről 4 bar-ra való csökkentésével elért csökkentett vízveszteség szintén energiamegtakarítást jelent. kWh-ra átszámítva ez kb. 461 kWh/év a csővezeték 5 mm-es feltételezett lyukméretnél.

Hatékony nyomáskezelés az idő vagy az áramlás alapján

Van értelme csökkenteni az elosztóhálózat nyomását, és ez könnyen elvégezhető a minőség veszélyeztetése nélkül. Az alacsony fogyasztású időszakokban a bemeneti nyomás csökkentésével elfogadható minimális nyomást tartanak fenn a fogyasztóknál, miközben a csőtörések és törések száma csökken. A fogyasztók általában egységesebb nyomást tapasztalnak a nap folyamán.

A vezérlőszelep telepítése a bemeneten egy körzetbe vagy zónába segíthet a nyomás nagyon hatékony szabályozásában az idő vagy az áramlás alapján. Tekintse meg vezérlőszelepeink széles választékát.

Időalapú nyomáskezelés

Az időalapú nyomáskezelés lehetővé teszi a kerületben/zónában lévő nyomás beállítását a beállított pontok alapján. Ily módon a szelep csökkentheti a nyomást a várható alacsony fogyasztással járó időszakokban, és a fogyasztás növekedésekor ismét megemelheti. Így az átlagos nyomás jelentősen csökkenthető.

Áramlásalapú nyomáskezelés

Az ügyfél szempontjából az áramlásalapú nyomáskezelés jobb módja a nyomás szabályozásának. A szabályozás az áramlásmérő jelét használja a vezérlőszelep kimeneti nyomásának az aktuális fogyasztásnak megfelelően történő beállításához. Ez csökkenti az átlagos nyomást, és a fogyasztók nyomása stabilabb lesz. Egy ilyen rendelet figyelembe veszi a fogyasztásban a szokásos tartományon kívül eső változásokat, például az ünnepi időszakokat, a tűzcsapokon keresztüli vízfogyasztást és más rendellenes fogyasztási mintákat.

ANIMÁCIÓ

Zóna mérési területek

Az ellátóhálózat kisebb szakaszokra (DMA-kra) való felosztása hatékony módszer a költségmegtakarítások elérésére és a vízveszteség csökkentésére.

BROSÚRA LETÖLTÉSE

Okos nyomás menedzsment

A víz szűkös erőforrásunk,melyet nagy becsben kell tartanunk,védenünk és felhasználnunk.